Plácido Domingo - ohlédnutí.

Premiéra projektu Domingo Mozart Prague 2017 a její repríza proběhly dne 27.10. a 29.10. 2017 veStavovském divadle. Projekt se uskutečnil při příležitosti 230. výročí světové premiéry opery W. A.Mozarta Don Giovanni v Praze. Nápad realizovat představení inicioval Maestro Plácido Domingo, největší žijící osobnost operního světa této doby, který se v rámci projektu ujal role uměleckého vedoucího a dirigenta.

Inscenace opery Don Giovanni se uskutečnila na základě výjimečného zpracování představení trojicí významných českých osobností operního světa - původní režie Václava Kašlíka, scény Josefa Svobody a kostýmů oskarového výtvarníka Theodora Pištěka. Plácido Domingo do rolí obsadil vynikající mezinárodní sólisty a výherce světové operní soutěže Operalia, Simone Alberghiniho, Dmitryho Korchaka, Adriana Sampetreana, Irinu Lungu a Juliu Novikovou. Sám také vybral tři špičkové české pěvce, Jiřího Brücklera, Jana Šťávu a Kateřinu Kněžíkovou.
Projekt Domingo Mozart Prague 2017 nebyl pouhou oslavou významného historického výročí, ale také upozorněním široké veřejnosti na výjimečnost a bohatou kulturní a hudební historii Prahy aČeské republiky. Kromě uměleckého zpracování vystoupení projekt doprovázelo několikdoprovodných aktivit - natáčení dokumentu o jedinečné historii Prahy s Plácidem Domingemrealizované Českou televizí, videospot o Maestru Plácidu Domingovi a jeho vztahu k Praze, přenos a záznam představení rakouským producentem v režii významného režiséra Briana Large s plánem vysílání představení na všech světových kulturních kanálech a distribuce DVD a realizace živého přenosu reprízy představení na piazzettě Národního divadla v budově Themosu.
Společně s rozsáhlou mediální kampaní spolku Domingo-Mozart-Prague 2017 a Národního divadla a kampaní v rámci sítí Maestra Plácida Dominga byl dosah v řádech milionů. Obrovský zájem veřejnosti o projekt potvrdilo vyprodání vstupenek během 7 minut po spuštění prodeje. Závěrem projektu tak nebylo pouze kvalitní umělecké zpracování opery Don Giovanni ve Stavovském divadle, ale také intenzivní domácí i zahraniční prezentace Prahy a České republiky jako místa s ohromnou hudební a uměleckou historií.